Sizleri Bilkent THM’de dünyanın her yerinde iş imkanı sağlayan bir kariyere hazırlıyoruz.

Bunu nasıl başardığımız hakkında fikir sahibi olmak için, aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz;

 

1. Bilkent THM’de eğitim dili İngilizce’dir. İngilizceniz bölüm derslerini takip etmeye yetecek düzeyde değilse,  Üniversitemiz’de İngilizce Hazırlık Bölümü bulunmaktadır.  

 

2. Müfredatımız, sektörel dersler yanısıra, mezunlarımızı turizm sektöründe yönetim pozisyonlarına hazırlayan, yönetim derslerini de içermektedir. Mezunlarımız, Türkiye’de ve yurtdışında önde gelen firmalarda çalışmaktadır. Daha fazla bilgi için.

 

3. Turizm ve Otel İşletmeciliği alanındaki lisans programımız, öğrencilerimizin mezuniyet öncesi iş bulmaları esasına dayalı iki staj programını içermektedir.

 

4. 1988’de kurulan bölümümüz, turizm sektöründeki lider firmalarla güçlü ilişkilere sahiptir. Öğrencilerimiz, Ankara HiltonSA, JW Marriott Ankara, Swissôtel Ankara, Sheraton Ankara Hotel and Convention Center, Çırağan Palace Kempinski Istanbul, Four Seasons Hotel Istanbul, Fairmont Quasar Istanbul, The Ritz-Carlton Istanbul, Raffles Istanbul Hotels and Resorts, Mandarin Resort Bodrum, The Broadmoor Amerika Birleşik Devletleri,  FIVE Palm Jumeriah Dubai Birleşik Arap Emrilikleri gibi, gerek Türkiye’de, gerekse yurtdışında sektörde önde gelen firmalarda stajlarını yapmaktadır.

 

5. Bilkent THM’de, hem teorik, hem de uygulamalı bir eğitim verilmektedir. Öğrencilerimiz uygulama otelimiz olan Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde ve uygulama restoranımız Le Piment Rouge’da, mezun olmadan önce sektör deneyimi kazanmaktadır. Öğrencilerimiz, yönetim bakış açısıyla, turizm ve otel işletmeciliğiyle ilgili teorik eğitim almakta, uygulamalı eğitimimiz sayesinde ise, sektör için gerekli olan doğru beceri ve incelikleri kazanmaktadırlar.

 

6. Bilkent THM, Uluslararası Seyahat ve Turizm Profesyonelleri Derneği (SKAL) tarafından, Türkiye’de Turizm Eğitimi alanındaki “en iyi” okul seçilmiştir.

 

7. Öğretim kadromuz, hem araştırmada güçlü akademik, hem de sektörel tecrübeye sahip eğitmenlerden oluşmaktadır. Akademik araştırmalar konusunda dünyanın en büyük veritabanına sahip Scopus’a göre, öğretim üyelerimizin yaptıkları çalışmalara aldıkları atıf sayısı son beş yılda 300’ün üzerindedir.

 

8. Erasmus Değişim Programımız sayesinde, öğrencilerimiz bir yarı yıl veya bir tam yıl boyunca, Finlandiya’daki HAAGA-HELIA University of Applied Sciences, Satakunta University of Applied Sciences, Tampere University of Applied Sciences, JAMK University of Applied Sciences Üniversitelerinde, Almanya’daki International University of Applied Sciences Bad Honnef’de veya Hollanda’daki NHTV Breda University of Applied Sciences Üniversitesi’nde Avrupa’da eğitim alma imkanına sahiptirler.

 

9. Öğrencilerimiz ve mezunlarımız, Avrupanın yanısıra, Amerika Birleşik Devletleri’nde turizm ve otel işletmeciliği alanında önde gelen Las Vegas’taki William F. Harrah College of Hospitality University of Nevada Las Vegas ve Florida’da bulunan College of Hospitality and Tourism Leadership, University of South Florida, Sarasota, Manatee Üniversiteleri’nde eğitimlerine devam etme şansına sahiptirler.  

 

10. Bilkent THM’de dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrenciler eğitim almaktadır. 1988’deki kuruluşumuzdan bu yana, Bilkent THM’de 17 farklı ülkeden mezunumuz bulunmakta, 25 farklı ülkeden gelen öğrenci eğitim almaktadır.

 

11. Bilkent THM programı, Yüksek Öğretim Kurulu tarafından, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde verilen eğitime eşdeğer dört yıllık lisans programı olarak tanınmaktadır. Bu nedenle, mezunlarımız İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi mezunlarına açık olan işlere başvurabilirler. Daha fazla bilgi için.

 

12. Binamızda, 7 bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Bu laboratuarlarda, öğrencilerimiz, Micros Fidelio, ChefTec ve Link gibi sektör tarafından kullanılan bilgisayar programlarını öğrenme imkanına sahiptirler. Öğrencilerimiz, ilgili dersi başarıyla tamamladıklarında, Link Muhasebe programı için sertifika almaktadırlar.  

 

13. Bilkent THM’de, öğrencilerimiz turizm ve otel işletmeciliği üzerine İngilizce kapsamlı bir eğitim almaktadır. Buna ek olarak, öğrencilerimiz Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Japonca ve Çince gibi ikinci bir yabancı dil öğrenme imkanına sahiptirler.

 

14. Kariyer Fuarımız her yıl önde gelen kuruluşları ağırlamaktadır. Geçtiğimiz yıllarda, Hillside Beach Club, Mandarin Oriental Bodrum, Edition Hotels Bodrum gibi sektörde tanınan kuruluşlar mezun adaylarımızla tanışmak, iş ve staj imkanları hakkında görüşmeler yapmak üzere kariyer fuarımıza katılmışlardır. Kariyer Merkezimiz ve etkinliklerine buradan ulaşabilirisiniz. Kariyer Fuarı’mız yanısıra, bölümümüz sektörde önde gelen pek çok kuruluş tarafından her yıl ziyaret edilmektedir. Daha fazla bilgi için

 

15. Kariyer Merkezimiz 1988 yılında kurulmuş olup, Türkiye’de bulunan üniversiteler arasında öncüdür. Kariyer Merkezimiz mezunlarımıza kariyerleri boyunca destek vermektedir.

 

16. Bilkent THM, turizm sektöründe en önde gelen firmaları ve eğitim kurumlarını biraraya getiren, dünyanın en büyük sektörel sosyal ağı olan Hosco’ya üyedir. Bu kilit küresel topluluğun parçası olarak, bölümün öğrencileri ve mezunları, dünya çapında iş fırsatlarına ve staj olanaklarına ulaşabilmektedir. Daha fazla bilgi için.

 

17. 1988’deki kuruluşundan bu yana, Bilkent THM’den 3900’ün üzerinde öğrenci mezun olmuştur. Mezunlarımızla ilişkilerimizi korumak ve güçlendirmek amacıyla kurulan, BİLMED mezunlar derneğimiz aktif olarak çalışmaktadır.

 

Sizleri, başarılı bir gelecek için, Bilkent THM’de görmeyi umut ediyoruz.  

 

 

Close Menu