THM Yurtdışı Bursu

2020-2021 Güz Akademik döneminden itibaren, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’ne, %100 veya %50 burslu girmeye hak kazanan öğrencilere, eğitimleri boyunca bir defaya mahsus olmak üzere, Üniversite’nin veya bölümün yurtdışında anlaşmalı olduğu bir eğitim kurumunda okumak veya yurtdışında dönem stajı yapmak üzere gerekli şartları sağladıkları takdirde, 3000 Euro tutarında burs sağlanacaktır.

Gerekli Şartlar

  • Müfredatta yer alan, birinci ve ikinci sınıf derslerini ve yaz stajını başarı ile tamamlamış olmak,
  • Bursa başvurduğu dönemde, 2.50/4 not ortalamasına sahip olmak,
  • Müfredatta yer alan Seçmeli İkinci Yabancı Dil derslerini başarıyla tamamladıktan sonra, uluslarası kuruluşlarca yapılan sınavlarda B1 düzeyinde başarılı olmak,
  • Yurtdışı eğitim hakkını, Institut Paul Bocuse’de 14 haftalık Sertifikalı Yaz Kampı’nda geçirmek üzere değerlendirmek isteyen öğrenciler için, Seçmeli Yabancı Dil dersini Fransızca almış olmak ve bursa başvurdukları dönemde Ankara Fransız Kültür tarafından yapılan sınavda B1 düzeyinde başarılı olmak
  • Erasmus programıyla, yurtdışında eğitim hakkı kazanan öğrencilere uygulanacak burs miktarı, Erasmus programı çerçevesinde uygulanan 1500 Euro’ya ek olarak, 1500 Euro’dur.

Institut Paul Bocuse Dünya Birliği

Institut Paul Bocuse Dünya Birliği, dört kıtada dünyanın en iyi Otel İşletmeciliği, Yiyecek Servisi ve Mutfak Yönetimi okulları ve üniversitelerinden oluşuyor. Bugün, bu eşsiz birliğin, Bilkent Üniversitesi ile birlikte 20 farklı ülkede 20 üyesi bulunmaktadır. Bilkent Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğrencileri, diğer Birlik üyeleri öğrencileri ile birlikte, Institut Paul Bocuse’ün Lyon’daki ünlü kampüsünde gerçekleşen yaz kampında 14 haftalık özel eğitim kursuna katılabilir ve Institut Paul Bocuse sertifikası almaya hak kazanabilirler.

Erasmus Ortaklarımız

Diğer Üniversiteler

Öğrencilerimiz ve mezunlarımız, Avrupa’nın yanısıra, Dünya’da önde gelen Üniversiteler’de eğitimlerine devam etme şansına sahiptirler. Bu Üniversiteler arasında, Amerika Birleşik Devletleri’nde Las Vegas’taki William F. Harrah College of Hospitality University of Nevada Las Vegas bulunmaktadır. Listenin tümüne aşağıdaki link yardımıyla ulaşabilirsiniz. 

Yurtdışında Staj

Gerek Türkiye’de, gerekse yurtdışında sektörde önde gelen firmalarda stajlarınızı yapabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nde The Broadmoor, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Shangri-la Hotel Dubai, FIVE Palm Jumeriah Dubai, Katar’da W Hotels Doha  gibi işletmelerde öğrendiğiniz bilgileri uygulayarak tecrübe kazanabilirsiniz. Üstelik, işletmelerden alıcağınız ücretlerin yanında, THM Yurtdışı Bursu’ndan da faydalanabilirsiniz.  

Close Menu