THM Değişim Destek Bursu

2020-2021 Güz Akademik döneminden itibaren, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’ne, %100 veya %50 burslu girmeye hak kazanan öğrencilere, eğitimleri boyunca bir defaya mahsus olmak üzere, Üniversite’nin veya bölümün yurtdışında anlaşmalı olduğu bir eğitim kurumunda okumak veya yurtdışında dönem stajı yapmak üzere gerekli şartları sağladıkları takdirde, 1500 Euro tutarında burs sağlanacaktır.

Uygunluk Şartları:

  1. THM Bölümü müfredatında yer alan birinci ve ikinci yıl derslerini başarı ile tamamlamış olmak,
  2. Asgari 3.00 / 4.00 CGPA ortalamasına sahip olmak.

Institut Lyfe İşbirliği

Institut Lyfe işbirliği, dört kıtada dünyanın en iyi Otel İşletmeciliği, Yiyecek Servisi ve Mutfak Yönetimi okulları ve üniversitelerinden oluşuyor. Bugün, bu eşsiz birliğin, Bilkent Üniversitesi ile birlikte 20 farklı ülkede 20 üyesi bulunmaktadır. Bilkent Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğrencileri, diğer Birlik üyeleri öğrencileri ile birlikte, Institut Lyfe’ın Lyon’daki ünlü kampüsünde gerçekleşen yaz kampında 10 haftalık özel eğitim kursuna katılabilir ve Institut Lyfe  sertifikası almaya hak kazanabilirler.

Erasmus Ortaklarımız

Diğer Üniversiteler

Öğrencilerimiz ve mezunlarımız, Avrupa’nın yanısıra, Dünya’da önde gelen Üniversiteler’de eğitimlerine devam etme şansına sahiptirler. Bu Üniversiteler arasında, Amerika Birleşik Devletleri’nde Las Vegas’taki William F. Harrah College of Hospitality University of Nevada Las Vegas bulunmaktadır. Listenin tümüne aşağıdaki link yardımıyla ulaşabilirsiniz. 

Yurtdışında Staj

Gerek Türkiye’de, gerekse yurtdışında sektörde önde gelen firmalarda stajlarınızı yapabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nde The Broadmoor, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Shangri-la Hotel Dubai, FIVE Palm Jumeriah Dubai, Katar’da W Hotels Doha  gibi işletmelerde öğrendiğiniz bilgileri uygulayarak tecrübe kazanabilirsiniz. Üstelik, işletmelerden alıcağınız ücretlerin yanında, THM Değişim Destek Bursu’ndan da faydalanabilirsiniz.  

Close Menu